Organizacja ślubu i wesela przez Parę Młodą

Organizacja ślubu i wesela nie zawsze jest prosta. Poniżej kilka rad, które mogą się przydać przy planowaniu dniu ślubu.

 

Wybór świadków

Niezwykle istotna kwestia. W końcu to oni powinni rozwiązywać szybko wszelkie problemy. Na świadków najlepiej wybrać osoby, które są świetnie zorganizowane, pomocne i pomysłowe. Atutem w charakterze świadków będzie umiejętność rozładowania stresów ślubnych w sytuacjach kryzysowych (w dniu ślubu nawet drobna zmiana planów czy błahostka wydaje się Parze Młodej problemem nie do przejścia).

 

Suknia

O tym, że suknia powinna być odpowiednio dopasowana do figury to żadnej kobiecie nie trzeba mówić. Drugą istotną kwestią dopasowanie jej do charakteru i stylu ślubu. W sukni ślubnej musi być też wygodnie Pannie Młodej, aby mogła przetańczyć całe wesele z uśmiechem na ustach. Na co tu zwrócić uwagę? Długość sukni oraz wiązanie gorsetowe. Często przed ślubem Panna Młoda chudnie lub tyje, więc gorset będzie najlepszym rozwiązaniem (można poprosić też o wszycie odpinanych ramiączek jeśli krój jest bez ramiączek). Długość sukni ślubnej oraz typ halki (wraz z wielkością ewentualnego koła) jest kluczowy dla dobrej zabawy i komfortu Panny Młodej. Kobiety mierząc suknię zawsze przez chwilę tylko stoją i na dodatek stoją wyprostowane – niestety po założeniu sukni w dniu ślubu okazuje się, że lekkie zgarbienie powoduje potykanie się o suknię. Fotograf ślubny wie, jak ewentualnie poprawić komfort chodzenia w sukni ślubnej 😉

 

Buty

Buty muszą być wygodne. Można też zabrać drugą parę na przebranie, gdyby ślubne obuwie zaczęło obcierać. Trzeba pamiętać, że obcasy/koturny powinny być tak samo wysokie lub nawet wyższe – by suknia nie zaczęła szargać się po podłodze w tańcu.

 

Zadbanie o siebie

Warto przygotować cerę na makijaż wykonując odpowiednio wcześniej zabieg mikrodermabrazji (najczęściej około tydzień przed ślubem wykonuje się zabieg).

Przed ślubem polecamy udać się na manicure (również mężczyzna powinien zadbać o swoje dłonie).

 

Fryzura

Odrosty w dniu ślubu są passe 😉 Świetnym pomysłem jest próbna fryzura – wtedy Panna Młoda będzie wiedziała, czy odpowiada jej dana fryzura oraz czy będzie wystarczająco trwała.

 

Makijaż

Z racji, że makijaż ma być trwały to muszą być do niego użyte odpowiednie kosmetyki, które będą trwałe i pozostawią skórę matową. Wizażystka powinna pracować na profesjonalnych kosmetykach. Makijaż fotograficzny musi być mocniejszy niż makijaż na co dzień. Tak samo jak w przypadku fryzury warto wcześnie zrobić próbny makijaż.

 

Zespół

Najlepiej wybrać sprawdzony zespół, który widziało się jak gra na weselu i dobrze przy nim się bawiło. Należy zwrócić uwagę czy robił dużo przerw, w ciekawy sposób prowadził wesele i czy umie zachęcić do wspólnej zabawy na parkiecie i oczepin.

Dobrze jeśli zespół ma mocne kolorowe światła. My jako fotograf ślubny często zabieramy ze sobą wytwornice dymu, aby spotęgować efekt kolorowego oświetlenia.

 

Fotograf ślubny

Jeśli planujesz ślub to zachęcamy do zapoznania się z naszym portfolio: fotografia ślubna. Jeśli podobają Ci się nasze zdjęcia zapraszamy do kontaktu.

 

Sala

 

Remonty, porządkowanie terenu dookoła domu itp

Należy wykonać je dostatecznie wcześnie, aby co najmniej 2 tygodnie przed ślubem były zakończone i mieszkanie/dom sprzątnięte. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę.

 

Dzień ślubu u Panny Młodej

Dzień ślubu trzeba wcześniej zaplanować co do godziny uwzględniając fryzjera, wizażystkę, czas na założenie sukni ślubnej, błogosławieństwo oraz czas na dojechanie do Kościoła/Urzędu Stanu cywilnego. Dobrze doliczyć zapas czasu, bo często są opóźnienia np u fryzjerki czy wizażystki.

Mogą się pojawić dodatkowe rzeczy jak na przykład: odebranie kwiatów, udekorowanie samochodu/kościoła/domu/sali – to zostawcie Rodzicom lub Świadkom.

 

Jak wygląda dzień ślubu okiem fotograf śluby? Zapraszamy do artykułu: Dzień ślubu z punktu widzenia fotografa ślubnego