Dzień ślubu – co kiedy?

Wielokrotnie spotkałam się z dylematem Panny Młodej: o której fryzura ślubna, o której powinnam umówić się z wizażystką na makijaż ślubny? Co najpierw?

1. Fryzura najpierw należy zapytać fryzjera, ile jej zajmie konkretna Twoja fryzura (większość uczesań ślubnych to między 40 min a 2,5h). Do tego czasu dolicz 30-45 min oraz czas na powrót od fryzjera.
2. Makijaż. Jeśli jest taka możliwość to wizażystkę najlepiej umówić w domu, w którym przygotowujesz się Panno Młoda. Makijaż zwykle trwa 1-1,5h. Spytaj makijażystkę ile jej zajmuje wykonanie wizażu i miej też zapasu ok 15-30 min.
3. Ubieranie się: 30 min max 😉 Zawsze zakładaniu sukni ślubnej towarzyszą wielkie emocje. Polecam do pokoju, w którym będziesz się ubierać wstawić wcześniej wiatrak/wentylator. Wszystkim Pannom Młodym błyskawicznie jest gorąco zaraz po założeniu sukni ślubnej. Uwaga z nawiewem, by nie był na fryzurę 😉
4. Teraz powinien przyjechać Młody
5. Błogosławieństwo – zazwyczaj trwa około 15 min
6. Po błogosławieństwie Młoda Para wyrusza do kościoła/Urzędu Stanu Cywilnego. Na miejscu powinniście być 20 min przed ceremonią – tyle czasu doliczcie do czasu przejazdu z domu do miejsca ceremonii zaślubin.