Chrzest Św. Ady – Reportaż z chrztu

Reportaż z Chrztu Kielce

Jak wygląda fotografowanie w dniu Chrztu Świętego?

Zwykle przyjeżdżam około 30 min przed wyjściem do kościoła. Jest to moment, gdy nawiązuję relację z dzieckiem, które będzie tego dnia przyjmować chrzest, poznaję jego najbliższą rodzinę. Staram się sfotografować pokoik dziecięcy, detale (ubranko, świeca, szatka, którą otrzyma dziecko na chrzcie). Pod pretekstem zrobienia zdjęć ubierania dziecka fotografuję relacje łączące rodzinę, uśmiechy, emocje.

W trakcie mszy fotografuję przede wszystkim w czasie obrzędu chrztu, aby w innych momentach nie rozpraszać swoją osobą wiernych zgromadzonych na Mszy oraz księdza.

Po Mszy staram się wykonać 2 zdjęcia na ołtarzu:

  • fotografię wszystkich gości uczestniczących w chrzcie
  • zdjęcie ochrzczonego dziecka z rodzicami, rodzeństwem oraz z chrzestnymi.

Następnie jadę na poczęstunek, gdzie spędzam maksymalnie godzinę. W czasie, gdy goście czekają na obiad staram się wykonać zdjęcia podczas rozmów, składania życzeń i zabawy z dzieckiem. Ostatnimi zdjęciami, które wykonuję są zdjęcia z tortem.

 

Ile trwa reportaż Chrztu Świętego?

Całość reportażu z chrztu fotografuję maksymalnie 4 godziny. Efektem reportażu jest 50 obrobionych zdjęć przekazywanych w formie elektronicznej oraz część z nich wybrukowana na fotoksiążce w formacie 20×30, 20 stron, w okładce z eko-skóry, który przekazuję po maksymalnie 2 miesiącach od dnia Chrztu Świętego.

 

Fotograf na Chrzest

Jeśli szukasz fotografa na chrzest zadzwoń i spytaj o termin: 797-829-700